Philip TBC Indian Beatology on tour

Kdy:
24/11/2017 @ 21:00 – 25/11/2017 @ 06:00
2017-11-24T21:00:00+01:00
2017-11-25T06:00:00+01:00
Kde:
Cascada M.C.
U Synagogy 3001
470 01 Česká Lípa
Česko
Kontakt:
732142744

Djs : Philip T.B.C., Zmar (TH3 Sound System), Tutensmuk (CL sound), Smithers B2B Kubou (CL Rum Team), S-Code, Jah Army Crew

——————————————————————————————————————

Philip T.B.C., DJ a producent z České republiky.

V roce 1998 se dostává poprvé k DJ-ingu. Jeho stěžejním stylem se stává breakbeat a tak od začátku hraje právě tenhle styl. V roce 1999 kupuje první junglové desky a začíná se specializovat i na tento styl. Po skoro 14 letech DJ-ingu a proplouvání mezi styly od Philipa dnes můžete očekávat mash up mixy od DNB, přes dubstep, hiphop, breakbeat, wonky až po vlastní rozmanitou produkci.

Odjakživa dělil hudbu pouze na dobrou a špatnou nehledě na styly a proto skoro nikdy ve svých setech nehraje pouze jeden hudební žánr. V poslední době se soustředí hlavně na vlastní produkci, zdokonalování techniky mixu a používání ruzných hiphopových technik při živém hraní.  Jeho krédem je neustále se zdokonalovat a jak sám říká „Svou budoucnost vidím hlavně ve vlastní produkci a proto na ní soustředím většinu svého úsilí. Co se týče DJ-ingu je to pro mě hlavně o předvedení skillz, kvalitní selekci a proplouvání mezi tempy a styly.“ Z toho také zřejmě vyplývají techniky jako je scratching, beatjuggling či beatcuting které stále častěji používá ve svých setech.

Pravidelně ho můžete slyšet hrát po celých Čechách, Moravě a Slovensku. V posledních několika letech se zůčastnil vetšiny velkých letních festivalů jako jsou např. Let IT Roll, Pohoda, Cosmic Trip, Svojšice, Openairfield, Nočné Vlny, Summer of Love, Planet Roxy a pod. Také ho již mohli vidět návštěvníci v Maďarsku, Rakousku, Švédsku, Ukrajině, Španělsku a pod.

Za jedno z největších zadostiučinění v dosavadní hudební kariéře můžeme pravděpodobně považovat vystoupení na největším slovenském multižánrovém festivalu Pohoda 2005, kam si ho pozval samotný LIAM HOWLETT z legendárních The Prodigy . Philip TBC vystoupil jako jejich předskokan na hlavním podiu. Mimo jiné během své hudební kariéry předskakoval celé světové DNB elitě jako jsou např. Andy C, Ed Rush and Optical, Pendulum, Spor, London Electricity, Subfocus, Optiv, LTJ Bukem… nebo třeba hiphopovemu producentovi DJ Shadow.

V roce 2007 byl také jako jediný učastník vybrán, aby reprezentoval Českou republiku na desetidenním turné po Švédsku, společně s producenty a djs z Francie, Rumunska, Polska, Finska a Německa.

V roce 2007, 2008 a 2009 se umístil na třetím místě v kategorii nejlepší český DNB DJ v anketě Czech DNB awards.

Na sklonku roku 2009 Philip TBC vydal svoje debutové album AUDIBLE THOUGHTS u Daska rec., kde se opět vydal napříč žánry a potvrdil tak svoji stylovou rozmanitost. Na albu zahostovali rapeři z USA (N.Y. Brooklyn), U.K., ale například i česká DJ-ská špička na scratchi. Samotné album bylo velice kladně hodnoceno jak hudebními odborníky, tak širokou posluchačskou základnou. Za toto album získal ocenění „producent roku“ v Czech DNB awards a „album roku“ v Dance music awards. Philip TBC se zde opět předvedl jako hudební chameleon, podobně tak jak ho známe z jeho DJ mixů.

V roce 2010 vydal remixové dvoualbum „Audible Remixes“ a v anketě Czech DNB awards se umistil na 2. místě jako producent roku.

O jeho produkci projevil zájem berlínský label aromamusic.com pod jehož hlavičkou vyšly první tracky na beatport.com

Dále mu vyšlo několik tracků u Esprit records, amerického Labelu Big Riddim rec…

Poslední album Kokoro No Hibiki bylo vydáno v roce 2012 na labelu Esprit rec. a spolupracovala na něm mimojiné třeba dvorní zpěvačka London Elektricity Elsa Esmeralda.

V roce 2013 vychází 3 remixová alba Kokoro No Hibiki Remixes vol.1 „DnB series“ Kokoro No Hibiki Remixes vol.2 „Dubstep/Breaks/House series“ a Kokoro No Hibiki Remixes vol.3 „Experimental“ na kterých spolupracovali například taková jména jako BTK (Brazil)Chris Su (Hungary)Jon Kennedy (U.K.) či N3gus (U.K.) plus česká producentská špička. Se skladbou Galactic v remixu od BTK se na několik týdnů probojoval na 4. místo na nejoblíbenějším DJ shopu Beatport DNB TOP 100 a zvítězil v Czech DNB Awards 2014 jako skladba roku.

V roce 2013 zakládá s producentem Jock The Locks nový projekt nazvaný Slippery Jack. Zaměřují se více na deep sound a BPM kulminuje mezi 140 a 172.

Autorem publikovaného příspěvku je hezi. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář